معرفی بیمارستان

معرفي  بيمارستان:

شهرستان طبس با وسعت 55000 كيلومتر مربع با 70 هزار نفرجمعيت در 370 كيلومتري شمال يزد، 500 كيلومتري جنوب مشهد و 270 كيلومتري غرب بيرجند و در حاشيه كوير مركزي واقع شده است.

تنها مركز درماني شهرستان، بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني واقع در شهر طبس كه ساختمان قديم آن در سال 1352 احداث گرديده و به قبل از زلزله سال 57 طبس مربوط مي شود كه در آن حادثه 40 تا 50 درصد تخريب شده است.

ساختمان بيمارستان قديم شهيد سيدمصطفي خميني طبس در زميني به مساحت 17000 مترمربع و زيربناي 7500 مترمربع در دو طبقه احداث گرديده كه از زمان ساخت آن در سال 1352،  بخش اورژانس و درمانگاه در سال 1359، بخش قلب و سي سي يو در سال 1369، واحدهاي حسابداري، درآمد و ترخيص در سال 1375 و بخش دياليز در سال 1386به مجموعه قبلي اضافه شده است.

با توجه به فرسودگي ساختمان بيمارستان احداث بيمارستان جديد طبس در زميني به مساحت 7/8 هكتار و در 6 طبقه با زيربناي 10600 مترمربع مصوب گرديد كه كار احداث آن از بهمن ماه 1387 آغاز و در تاريخ سوم ديماه 1393 بهره برداري از اين بيمارستان به صورت رسمي آغاز گرديد.

بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس يك بيمارستان عمومي كه در حال حاضر داراي 121 تخت فعال شامل بخشهاي بستري جراحي عمومي، ارتوپدي،گوش و حلق و بيني، اورولوژي، چشم ،زنان و زايمان، اطفال، داخلي، عفوني، قلب،داخلي مغز و اعصاب،جراحي مغز و اعصاب، اعصاب و روان ،CCU ، ICU ، NICU،POSTCCU مي باشدكه درآخرين ارزشيابي بعمل آمده درگروه بيمارستانهاي درجه يك قرارگرفته است.

علاوه برمجموعه هاي فوق اين مركز داراي بخشهاي اورژانس، همودياليز، تالاسمي، زايشگاه، اتاق عمل،آزمايشگاه،آندوسكوپي، راديولوژي، سونوگرافي، سي تي اسكن، اكوكارديوگرافي، تست ورزش، درمانگاه عمومي و تخصصي مي باشد.


چشم انداز :

ما برآنيم كه سطح كيفي و كمي خدمات بهداشتي – درماني را به نحوي ارتقا دهيم كه نياز شهروندان به مراجعه به سايرمراكز جهت درمان مرتفع گردد.رسالت سازماني :

بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس يك مركز درماني عمومي در زمينه ارائه خدمات بهداشتي درماني در شهرستان مي باشد كه وظيفه تامين، حفظ و ارتقا سطح ارائه خدمات درماني به منظور فراهم ساختن زندگي بهتر، سالمتر و پوياتر براي مراجعين را بر عهده دارد.

برآورده نمودن نيازهاي درماني عمومي و تخصصي، رعايت ارزش هاي متعالي، حفظ كرامت انساني، رعايت اخلاق حرفه اي، ايمني بيمار و همچنين كمك به حفظ محيط زيست از مهمترين ارزش هاي بيمارستان مي باشد.اين مركز متعهد به موارد ذيل مي باشد:

1-پذيرش كليه بيماران مراجعه كننده به اين مركز

2-پذيرش بيماران اورژانسي بدون در نظر گرفتن نوع جراحت، بضاعت، مليت، مذهب و نژاد بيمار

3-رعايت منشور حقوق بيمار

4-رعايت كليه قوانين و مقررات بهداشت و درمان

5-رعايت قوانين و ضوابط زيست محيطي

6-بهبود مستمر سيستم مديريت كيفيت در مسير كسب رضايت بيماران
 


موقعيت جغرافيايي و اقليمي  شهرستان طبس
شهرستان طبس در جنوب غربي استان خراسان جنوبي واقع و از شمال به بردسكن از توابع خراسان رضوي و از غرب به استانهاي سمنان ، اصفهان  و از جنوب به استان كرمان و از شرق به شهرستانهاي بيرجند و فردوس و نهبندان از توابع خراسان جنوبي و از غرب و جنوب غربي به استان اصفهان و شهرهاي اردكان و بافق از توابع استان يزد متصل ميباشد . فاصله آن تا مركز استان خراسان جنوبي 280 كيلومتر و  تا مشهدمقدس 545 كيلومتر  مي باشد. طبس در سال 1380 براساس مصوبه هيئت محترم  وزيران از استان خراسان انتزاع و به استان يزد الحاق و مجدداً در سال 1392 از استان يزد انتزاع و به استان خراسان جنوبي الحاق گرديده است .
اين شهرستان در 55 درجه و 20دقيقه تا 58 درجه و 15دقيقه طول جغرافيايي و 33 درجه و 37 دقيقه عرض جغرافيايي و ارتفاع آن از سطح دريا 690 متر و وسعت آن بالغ بر 55464 كيلومتر مربع است .آب و هواي شهر گرم و خشك  با ميانگين سالانه 21 درجه سانتيگراد است. بر اين اساس حداكثر و حداقل دما بدين شرح است : حداكثر 53 درجه در ماه و حداقل 9 درجه در بهمن ماه . ميانگين بارندگي سالانه 6/91 ميليمتر و رطوبت نسبي شهر حداقل 15 تا 65 درصد بستگي به ماه ، روز و ساعت شبانه روز، گزارش شده است . معادن غني ذغالسنگ نشان دهنده وجود جنگلهاي انبوه و درياچه هاي بزرگ در گذشته اي دور در اين منطقه مي باشد . بنابراين مي توان عنوان داشت كه آب و هواي اين سرزمين نيز در طي زمان تغييرات متعددي به خود ديده است . به هر حال مي توان گفت كه زمستان در طبس فقط سه ماه محاسبه ميشود. چنانكه جهانگردي خارجي در اين باره چنين مي نويسد: در ماه مارس امكان دارد كه در موارد نادري بارندگي شود . ليكن در اين ماه غالباً هوا بسيار گرم است. تا ماه نوامبر آسمان بي ابر، هوا خشك و درجه حرارت هنگام ظهر بالاست ...(گابريل،آلفونس، عبور از صحاري ايران ، ترجمه فرامرز نجد سميعي ، آستان  قدس، 264،1371. 
 
                                                                                                                                                                                      معرفي حوزه رياست بيمارستان
تاریخ به روز رسانی:
1398/11/17
تعداد بازدید:
5540
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal